مرکز خدمات پاژ الکترونیک راد

تعمیر شیائومی می ۱۱ با توجه به محل قرار گرفتن قطعات آن، کار چندان دشواری نیست؛ اما در تعمیر برخی قسمت‌ها احتمال شکستن صفحه‌نمایش وجود دارد.

درجه حفاظت (IP) این گوشی به شکلی است که به شیائومی اجازه داده در ساخت می ۱۱ از چسب کمتری استفاده کند. این اتفاق باعث شده است که بتوان قاب پشتی و صفحه‌نمایش را بدون اینکه بشکند یا ترک بردارد، باز کرد.

باز کردن باتری گوشی هم چندان دشوار نیست؛ البته باتری و صفحه‌نمایش به‌صورت جداگانه باز می‌شوند که این مسئله کار را برای تعمیرکاران بسیار راحت کرده است.

چیپ‌های اصلی شیائومی می ۱۱ زیر سیستم انتقال گرما قرار گرفته‌اند و به گزارش جی‌اس‌ام‌آرنا، شامل تراشه اسنپدراگون ۸۸۸، رم‌های LPDDR5 ۳٫۲ مگاهرتز ساخت سامسونگ و حافظه داخلی UFS 3.1 ساخت SK Hynix می‌شوند.

در شیائومی می ۱۱ از شیشه خمیده استفاده شده که خارج کردن آن بسیار سخت است و به ابزار مخصوص نیاز دارد. برای دسترسی به حسگر اثر انگشت که زیر صفحه‌نمایش قرار گرفته است، باید صفحه‌نمایش را جدا کرد که احتمال شکستن آن بالا خواهد بود.

پورت USB-C و محل قرار گرفتن سیم‌کارت به بدنه لحیم شده‌اند که این موضوع خارج کردن این قسمت‌ها از بدنه گوشی را دشوار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید