مرکز خدمات پاژ الکترونیک راد

برخی از صاحبان گلکسی اس ۲۱ اولترا ( گلکسی S21 اولترا) از مشکل عجیب تخلیه‌ی باتری گوشی در جیب و به‌خصوص هنگام راه‌ رفتن، خبر داده‌اند.

سم‌موبایل در گزارشی اعلام کرده است که گلکسی اس ۲۱ اولترا سامسونگ از یک اشکال عجیب و غریب رنج می‌برد که طی چند ماه گذشته صاحبان این گوشی را ناامید کرده است. دارندگان گلکسی اس ۲۱ اولترا در گزارش‌های متعددی گفته‌اند زمانی که از گوشی استفاده‌ای نمی‌کنند، برنامه‌ی دوربین باعث مصرف غیر طبیعی باتری می‌شود. به طرز عجیبی این اتفاق اغلب زمانی رخ می‌دهد که آن‌ها در حال راه‌ رفتن هستند و گوشی در جیب قرار دارد. به‌ نظر می‌رسد دلیل بروز مشکل این است که با تشخیص حرکت، دوربین دستگاه فعال می‌شود. مقدار تخلیه‌ی باتری بسته به دستگاه، می‌تواند کم یا زیاد باشد.

کاربری گزارش داده است که در طول ۷ ساعت، تنها ۱۵ دقیقه با گوشی کار کرده و باتری گوشی ۲۱ درصد تخلیه شده است. از طرفی دیگر، تنها راه برای فهمیدن این مشکل استفاده از برنامه‌ی پیشرفته‌ی نظارت بر باتری است و جالب این است که نمایشگر وضعیت باتری اندروید هیچ مشکلی نشان نمی‌دهد.

با توجه به تعداد شکایاتی که طی چند ماه گذشته در وب‌سایت‌های مختلف دیده شده است، مشکل پیش‌آمده به‌اندازه‌ی کافی جدی به‌ نظر می‌رسد.

طبق گزارش‌ها، گلکسی اس ۲۱ اولترا تنها دستگاهی است که با این مشکل دست‌و‌پنجه نرم می‌کند. از طرفی دیگر، دارندگان گلکسی نوت ۲۰ اولترا متوجه شده‌اند که دوربین گوشی به روش مشابهی فعال می‌شود؛ اما تأثیری در عملکرد باتری ندارد. متأسفانه با تمام به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری که سامسونگ از ماه فوریه ۲۰۲۱ (بهمن و اسفند ۱۳۹۹) برای سری گلکسی اس ۲۱ منتشر کرده است، در حال حاضر هیچ راه‌ حلی برای صاحبان گلکسی اس ۲۱ اولترا وجود ندارد.

سم‌موبایل مشکل مذکور را با سامسونگ مطرح کرده است و ما پس رسیدن پاسخ سامسونگ، این مقاله را ‌به‌روز می‌کنیم. آیا شما کاربران زومیت متوجه کاهش مصرف باتری در گلکسی اس ۲۱ اولترا یا مدل‌های دیگر گلکسی شده‌اید؟

دیدگاهتان را بنویسید