مرکز خدمات پاژ الکترونیک راد

شیائومی می 11 الترا در روز گذشته به صورت رسمی معرفی شد. با وجودی که پیش از معرفی می 11 الترا، یک ویدیو جعبه‌گشایی غیر رسمی از آن لو رفته بود؛ انتظار داشتیم که این گوشی برجستگی عجیب و غریبی را در ماژول دوربین خود داشته باشد. اما حالا که به طور رسمی از گوشی رونمایی شده و می‌توانیم آن را از زوایای بیشتری ببینیم، باید بگوییم که بدون شک این گوشی دارای ستاره مرگ برجستگی‌های دوربین است!

این ماژول غول‌آسا شامل سه لنز دوربین و یک صفحه نمایش کوچک ۱ اینچی است که در کنار هم قرار گرفته‌اند. در طراحی این گوشی بر خلاف سامسونگ گلکسی اس 21 الترا، اصلا سعی نشده تا این ماژول را بخشی یکپارچه با سایر گوشی جلوه دهند. برجستگی دوربین می 11 الترا بدون شک یکی از عوامل اصلی ضخامت ۸.۳۸ میلی‌متری این گوشی است و بی شباهت به این نیست که یک دوربین سونی سایبرشات سال ۲۰۰۸ را با چسب به پشت گوشی چسبانده باشند!

احتمالا نمایشگر کوچکی که شیائومی روی این بخش قرار داده نیز در ضخامت آن دخالت فراوانی داشته است. دوربین‌های این گوشی هم فضای بسیاری را به خود اختصاص می‌دهند. می 11 الترا دارای یک دوربین ۵۰ مگاپیکسلی با لنز واید و اندازه ۱/۱.۲ اینچ است که تنها کمی از سنسور ۱ اینچی که در دوربین‌های عکاسی مانند سونی RX100VII یافت می‌شوند، کوچک‌تر است. اندازه بزرگ این سنسور، در کنار گشودگی ۱.۹۵f/  به آن برای استفاده بهتر از نور کمک خواهد کرد.

در این گوشی یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی التراواید با گشودگی f/2.2 و یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی دیگر نیز با گشودگی f/4.1 و زوم پریسکوپی ۵ برابر وجود دارند. البته پیچیدگی این سخت افزار به اندازه گلکسی اس 21 الترا با چهار دوربین و یک سنسور فوکوس خودکار نیست، اما بدون شک به فضای بسیاری نیاز دارد.

برآمدگی دوربین می 11 الترا بسیار بزرگ است اما وجود آن بی دلیل نیست. سنسور دوربین اصلی این گوشی که برای استفاده در یک موبایل بزرگ محسوب شده و نمایشگر آن احتمالا کاربردی خواهند بود. استفاده از این ماژول دوربین غول‌آسا در یک گوشی هوشمند ۶.۸ اینچی، حرکت عاقلانه‌ای است زیرا کاربران از قبل می‌دانند که این یک گوشی بزرگ خواهد بود.

نظر شما درباره برجستگی‌های بزرگ دوربین گوشی‌های امروزی چیست؟ آیا ممکن است شاهد گوشی‌های بیشتری مانند می 11 الترا باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید